Adam Jamróz na stałe w zespole NiUS Radia!

Pasjonat piłki nożnej, uzdolniony flecista i człowiek, który „nie widzi przeszkód”… 3 kwietnia 2023 roku, po wygraniu konkursu na stanowisko referenta, Adam Jamróz dołączył do grona pracowników Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności wzmacniając redakcję NiUS Radia.

Oficjalnego powitania dokonał prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki oraz dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US, Paulina Zaremba – koordynatorka pracowni radiowej oraz Mateusz Iżakowski.

Adam Jamróz jest absolwentem Uniwersytetu Szczecińskiego i Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu na kierunku Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna, specjalności Dziennikarstwo Sportowe i Zarządzanie w Sporcie.

Sport i muzyka to jego dwie życiowe pasje. Dlatego w czerwcu 2022 roku ukończył również studia na szczecińskiej Akademii Sztuki w klasie fletu poprzecznego.

„Praca na Uniwersytecie Szczecińskim jest dla mnie spełnieniem marzeń. Kocham radio i bardzo chciałem związać się z redakcją na stałe. To także moja pierwsza w ogóle umowa o pracę” – mówił wzruszony Adam.

„Bardzo chciałbym podziękować Panu Rektorowi Waldemarowi Tarczyńskiemu, całemu kolegium rektorskiemu, dyrektorowi Konradowi Wojtyle, pani Paulinie Zarembie i wszystkim, którzy dali mi najpierw nadzieję, a później realną szansę, by stać się częścią świetnego zespołu radiowego. Uniwersytet Szczeciński otwierając przede mną drzwi po raz kolejny dowodzi, że jest uczelnią otwartą, nowoczesną i miejscem, w którym swoje ambicje zawodowe mogą realizować osoby z dysfunkcjami. Ze swojej strony pragnę zapewnić, że będę wciąż Państwa zaskakiwał nowymi pomysłami i wciąż podnosić poprzeczkę” – dodał Adam.

Jamróz przygodę z NiUS Radiem rozpoczął 1 marca 2022 roku jako stażysta. Prowadzi audycje zatytułowane „W biegu historii” i „Parastory” o tematyce sportowo-historycznej i sportu paraolimpijskiego. Co tydzień prezentuje też najważniejsze wiadomości sportowe z Pomorza Zachodniego relacjonując inne ważne wydarzenia z boisk i stadionów nie tylko w Polsce.

Adam na co dzień jest osobą niewidomą. Jednak brak wzroku dla niego to nie koniec świata, o czym opowiada w swojej audycji „Nie widzę przeszkód”. Takie też jest jego motto życiowe.