Blisko 300 podcastów na naszym portalu! Wkrótce będziemy na Spotify, Google Podcast i Apple Podcast

W Bibliotece Mulitmedialnej portalu www.niusradio.pl jest już blisko 300 podcastów. To efekt 10 miesięcy naszej działalności. Trwają intensywne prace wdrożeniowe, byście mogli słuchać naszych audycji na wszystkich platformach podcastowych, począwszy od Spotify na Google Podcast i Apple Podcast kończąc.

Jak mówi dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US oraz szef NiUS Radia – dr Konrad Wojtyła, dzięki nowym rozwiązaniom bez trudu dowiemy się, co ciekawego dzieje się na Uniwersytecie Szczecińskiem o każdej porze i w każdym miejscu na świecie.

Jak wyjaśnia: „cały czas szukamy najnowocześniejszych możliwości dystrubycji produkowanych przez nas treści i bazujemy na najnowszych rozwiązaniach technologicznych. NiUS Radio jest rozgłośnią mega profesjonalną i tylko takie narzędzia nas interesują. Chcemy, by nasze materiały promujące Uniwersytet Szczeciński były na jak najwyższym poziomie, a jednocześnie, by dostęp do nich możliwy był dzięki popularnym platformom streamingowym i podcastowych”.

Wkrótce w NiUS Radiu realizowane będą również audycje w formacie audio-video. W lipcu tego roku uruchomiliśmy aplikacje mobilne na urządzenia z systemem Android oraz iOS.

Redakcja liczy ponad 30 osób. Tworzą ją profesjonalni dziennikarze, wykładowcy i studenci. Koordynatorką działań jest mgr Paulina Zaremba.

NiUS Radio to internetowa rozgłośnia Uniwersytetu Szczecińskiego działająca w ramach Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności od 6 grudnia 2021 roku. W ramówce są audycje z zakresu nauki, kultury i sportu, a także formy publicystyczne, wywiady i dyskusje z ekspertami oraz pasmo popularnonaukowe. Nadawane są też wiadomości z życia Uczelni w językach: polskim, angielskim i ukraińskim.

W 2022 roku, NiUS Radio, obok rozgłośni UAM i telewizji UW, znalazło się w ścisłym finale „Laurów Uniwersyteckiech”.