Centrum sformalizowało współpracę z ZZPN

Zachodniopomorski Związek Piłki Nożnej podpisał umowę z Centrum Badań i Rozwoju na rzecz Uniwersytetu Szczecińskiego, której efektem jest produkcja programu telewizyjnego #KIPSTA4LIGAZZPN. W ten sposób sfomalizowana została współpraca z Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności.
Za realizację programu odpowiada pracownia telewizyjna CEMiI.
– Realizacja programu to efekt zainicjowanej jesienią 2021 roku współpracy między Uniwersytetem Szczecińskim i ZZPN. Jej efektem jest już m.in. możliwość wzięcia udziału przez studentów naszej Uczelni w kursie dającym uprawnienia sędziego piłkarskiego. Teraz wspólnie tworzymy profesjonalny program piłkarski – informuje dr Konrad Wojtyła, dyrektor CEMiI.
Umowę sygnował prof. dr hab. inż. Kesra Nermend prezes zarządu CBIR US oraz Maciej Mateńko, Prezes Zarządu ZZPN.
– Jest to kolejna nasza współpraca z Uniwersytetem Szczecińskim. Ta współpraca układa się bardzo dobrze i jesteśmy bardzo zadowoleni, że będziemy mogli korzystać z tego pięknego studia, właśnie tutaj na terenie Uniwersytetu, gdzie będziemy mogli kontynuować nasze studio czwartej ligi – mówi Maciej Mateńko, Prezes Zarządu ZZPN.
Magazyn emitowany jest w każdą środę, o godzinie 20.00 na kanale ZZNP na YouTube. Pierwszy odcinek zrealizowany w pracowni CEMiI jest już dostępny TUTAJ.