Czas na inaugurację studia i pracowni TV!

Zapraszamy na inaugurację studia i pracowni telewizyjnej powstałej w ramach Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności. Dyrektorem działającej od niespełna roku jednostki jest dr Konrad Wojtyła. W jej strukturach funkcjonuje także NiUS Radio, portal www.niusradio.pl oraz pracownia radiowa koordynowana przez Paulinę Zarembę.

Wydarzenie odbędzie się 27 stycznia 2023 roku, o godz. 13.00, w Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności na ul. Cukrowej 12, III piętro, s. 331.

W uroczystości udział wezmą władze rektorskie, przedstawiciele Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności oraz studenci.

Niespodzianką będzie wykład i warsztaty gościa specjalnego – Beaty Tadli, popularnej osobowości telewizyjnej i radiowej, dwukrotnej zdobywczyni tytułu „Mistrza Mowy Polskiej”.

Transmisję z wydarzenia będzie można obejrzeć ONLINE poprzez fanpage Uniwersytetu Szczecińskiego i NiUS Radia, jak też uczelnianych kanałach na You Tube.

Po miesiącach intensywnej pracy zostało przygotowane miejsce, które wzbogaci proces kształcenia na naszej Uczelni, poprawi zaplecze dydaktyczne i pozwoli realizować zarówno projekty, jak też rozwijać pasje wykładowców i studentów. To również oznacza, że nic już nie stoi na przeszkodzie, aby mogła wystartować telewizja US (nazwa będzie efektem konkursu dla studentów, który zostanie ogłoszony 27 stycznia w czasie oficjalnej inauguracji).

Do zadań pracowni, kierowanej przez Beatę Mikołajewską-Wieczorek należy m.in. prowadzenie działalności telewizyjnej przygotowanie materiałów audiowizualnych czy organizacja procesu produkcji telewizyjnej (od pomysłu do gotowego produktu).

W skład studia telewizyjnego wchodzą: reżyserka, pomieszczenie do montażu i sala produkcyjna o powierzchni prawie 110 m kw. wygłuszona pianką akustyczną i wyposażona w lekką kratownicę sceniczną, którą zaprojektował Piotr Rakowski. W reżyserce znajdują się miejsca dla realizatorów światła, obrazu, dźwięku oraz stanowiska montażowe obsługiwane przez pakiet programów Adobe.

Studio zostało wyposażone w greenbox (8m x 11m oraz 2,7 m x4m), który idealnie współpracuje z kamerami cyfrowymi. Studio posiada również mobilny mikser produkcyjny firmy Blackmagic Design. Urządzenie zapewnia emisyjny standard obsługi wydarzeń live i zapewnia strumieniowanie transmisji na żywo za pomocą, m.in. serwisu Youtube, Vimeo czy Facebook.