Inauguracja pracowni i studia TV

27 stycznia w Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności odbyła się oficjalna inauguracja pracowni i studia TV. W uroczystości udział wzięli m.in. JM Rektor, członkowie kolegium rektorskiego, dziekani, dyrektorzy wydziałów, wykładowcy, pracownicy administracyjni oraz studenci. Gościem specjalnym była Beata Tadla – dziennikarka radiowa i telewizyjna. Transmisję z wydarzenia można było oglądać w Internecie.
– „Wszystko zaczęło się od radia […] . Dzisiaj przyszedł czas, abyśmy mogli otworzyć pracownię telewizyjną” – mówił prof. Waldemar Tarczyński, rektor Uniwersytetu Szczecińskiego. „Mamy nadzieję, że nasza telewizja, którą dzisiaj otwieramy, będzie służyć Uniwersytetowi, studentom, pracownikom, ale nie tylko, chcemy wychodzić na zewnątrz, chcemy pokazywać Uniwersytet w przestrzeni pozauczelnianej”.
„Chcemy opowiedzieć o sobie osobom spoza Uniwersytetu. Jesteśmy nowoczesną uczelnią, a każda nowoczesna uczelnia ma swoje radio, ma swoją telewizję, ponieważ każda nowoczesna uczelnia myśli o profesjonalnym budowaniu swojego wizerunku” – stwierdził prof. dr hab. Andrzej Skrendo – Prorektor ds. Nauki US.
„Nauczyciele akademiccy i pracownicy administracyjni nie traktują naszej telewizji jak zagrożenia, jak to często bywa na zewnątrz, ale traktują ją jako szansę pokazania tego, co mamy najlepsze. A mamy wspaniałych ludzi, wspaniałe projekty i wspaniałe inicjatywy, które w dzisiejszym świecie obrazu muszą być pięknie pokazane. Myślę, że to dopiero początek wielu przedsięwzięć, które pozwolą nam myśleć o Uniwersytecie Szczecińskim, jako produkcie, który się pięknie sprzedaje w obrazie i dźwięku” – powiedziała dr hab. Kinga Flaga-Gieruszyńska, prof. US – Prorektor ds. Organizacji US.
„To miejsce, w którym studenci będą mogli szlifować swoje umiejętności praktyczne. Dla mnie, jako osoby, która nadzoruje proces kształcenia na Uniwersytecie Szczecińskim, jest to niezwykle ważne! Musimy udowadniać, że kształcimy nie tylko teoretycznie. Studenci, którzy opuszcza mury naszej Alma Mater, będą doskonale wyposażeni w umiejętności praktyczne” – oświadczyła dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US – Prorektor ds. Kształcenia.

„Traktuję Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności jako inwestycję, ponieważ jestem współodpowiedzialny za finanse. Jak z każdą inwestycją bywa, oczekujemy pewnego zwrotu z inwestycji. W momencie, kiedy mamy własne radio, własną telewizję, własne kanały, jesteśmy w stanie oczekiwać wysokiej jakości świadczonych usług i wiele dotychczasowo zrealizowanych prac to potwierdza” – podsumował dr hab. Jacek Batóg, prof. US – Prorektor ds. Finansów.

„Udało się zbudować 140-metrową salę produkcyjną, reżyserkę i makijażownię. Zaprojektowaliśmy też miejsca dla realizatorów światła, obrazu, dźwięku i stanowiska montażowe. Studio zostało wyposażone w wysokiej klasy sprzęt” – wyjaśniał dr Konrad Wojtyła, dyrektor CEMiI.

Jak zapewniał: „nic nie stoi na przeszkodzie, by mogła wystartować telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego. Dopracowujemy ostatnie szczegóły dotyczące ramówki i tego, co będziemy pokazywać. Formujemy redakcję – bo o sukcesie zawsze decydują ludzie. Budujemy też kolejny portal, który pozwoli na dystrybucję treści i form audiowizualnych. Swoistym poligonem jest dotychczasowa praca naszych operatorów, montażystów i reporterów”.

Koordynatorką studia i pracowni jest Beata Mikołajewska-Wieczorek, z-ca dyrektora CEMiI ds. telewizji.

Trzymamy kciuki i czekamy na oficjalny start naszej telewizji!