Mamy ogromny potencjał naukowy – rozmowa z Prorektorem ds. Nauki

27 lipca br. z Ministerstwa Edukacji i Nauki wpłynęły długo oczekiwane wyniki ewaluacji jakości działalności naukowej. Są one bardzo dobre dla naszej Uczelni. Zapraszamy do wysłuchania wywiadu z prof.dr. hab. Andrzejem Skrendą Prorektorem ds. Nauki.

W Uniwersytecie Szczecińskim poddano ewaluacji 18 dyscyplin, z czego 4 otrzymały kategorię A (nauki prawne, historia, nauki fizyczne, nauki o polityce i administracji). 13 dyscyplin otrzymało kategorię B +, jedna zaś kategorię B (psychologia).

Jak mówi prof. dr hab. Andrzej Skrendo, Prorektor ds. Nauki – „to był trudny proces, który był dla nas wszystkich ogromnym wyzwaniem organizacyjnym, prawnym i intelektualnym”. Zarazem podkreśla, że to wynik lepszy niż mogliśmy się spodziewać. „Wychodzimy z procesu ewaluacji nie tylko obronną ręką, ale wychodzimy z niego wzmocnieni. Wiemy, z jakiego poziomu startowaliśmy i wiemy teraz dzięki otrzymanym wynikom, na jakim etapie jesteśmy”.

Z Prorektorem ds. Nauki rozmawia dr Konrad Wojtyła.