NiUS Radio nominowane do tytułu IDOLA w kategorii MEDIA!

Niezmiernie miło nam poinformować, że NiUS Radio Uniwersytetu Szczecińskiego zostało nominowane do tytułu IDOL w kategorii MEDIA. Nasz pracownik Adam Jamróz ubiega się o miano IDOLA ŚRODOWISKA.

Co roku „Fundacja Szansa dla Niewidomych” honoruje osoby, media i instytucje szczególnie zaangażowane w pomoc niewidomym i słabowidzącym.

Jak mówi dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności oraz szef NiUS Radia: „to ogromne wyróżnienie dla rozgłośni i Uniwersytetu Szczecińskiego. Radio od momentu powstania stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju studentów i doktorantów o znacznym stopniu niepełnosprawności. To miejsce odbywania praktyk i staży realizowanych pod okiem doświadczonych dziennikarzy. Szansę na realizację zawodowych ambicji mają tu również osoby niewidzące i niedowidzące”.

Jedną z nich jest Adam Jamróz (nominowany w kategorii IDOL ŚRODOWISKA), który – jako etatowy pracownik radia – dowodzi, że żadna niepełnosprawność (jest osobą niewidomą) nie jest przeszkodą w realizacji marze. W NiUS Radiu przygotowuje relacje i wywiady na temat dysfunkcji wzroku osób słabowidzących oraz barier doświadczanych przez osoby niewidome i słabowidzące (cykl: „Nie widzę przeszkód” i video-podcast „Robię to w ciemno”).

Radio przybliża działalność fundacji, stowarzyszeń i podmiotów zajmujących się problematyką osób niepełnosprawnych”.

Nagroda przyzanwana jest na poziomie regionalnym, ogólnopolskim i światowym. Zapraszamy do głosowania: https://idol.szansadlaniewidomych.org