Zajęcia dla studentów w profesjonalnych pracowniach Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US

W roku akademickim 2022/2023 realizowane są już zajęcia w Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US. Do dyspozycji wykładowców i studentów są pracowanie: TV i radiowa oraz sala multimedialna.

Od momentu oficjalnego powłania tej jednostki w lutym 2022 roku, trwają intnesywne prace związane z modernizacją dotychczasowych pomieszczeń i przystosowania ich do technologicznych wymagań na mierę najlepszych rozwiązań XXI wieku. W ciągu ostatnich miesięcy stworzyliśmy pracownię radiową, uruchomiliśmy NiUS Radio oraz jego integralny element: portal www.niusradio.pl, który odwiedziło już blisko 70 tysięcy osób. W profesjonalnym studiu radiowym odbywają się zajęcia z zarządzania redakacją i z warsztatu radiowego. Swoje kompetencje zawodowe i praktyczne podnoszą studneci kierunków: Dziennikarstwo i Zarządzanie Mediami oraz Dziennikarstwo i Komunikacja Społeczna.

W pracowni multimedialnej przygotowaliśmy 12 zindywidualizowanych stanowisk pracy. Na studentów czekają laptopy z oprogramowaniem do realizacji materiałów video, audio oraz grafiki; a także słuchawki, głośniki oraz inny sprzęt gwarantujący wysoką jakość pracy. Do dyspozycji pozostają tablice multimedialne, projektor oraz telewizor. Każdy komputer ma swoje łącze internetowe oraz osobne gniazda zasilania prądu.

Powoli finalizujemy również prace związane z przygotowaniem studia telewizyjnego oraz uruchomienia telewizji Uniwersytetu Szczecińskiego. Gotowa jest już reżyserka, a także elementy składające się na nowoczesne – wirtualne – studio: kratownica, światła, greenbox, tła, kamery i niezbędne oprzyrządowanie.

Zajecia w Centrum prowadzą doświadczeni wykładowcy-praktycy: dr Konrad Wojtyła, mgr Paulina Zaremba i mgr Beata Mikołajewska-Wieczorek. Jeszcze w listopadzie swój przedmiot realizowac będzie dr hab. Paulina Niedźwiedzka-Rystwej, prof US – z-ca dyrektora Szkoły Doktorskiej.

Wszystkich studentów zachęcamy do spróbowania swoich sił w NiUS Radiu oraz powstającej telewizji US.