Zakończenie kursu języka polskiego dla studentów z Ukrainy

2 sierpnia br. 32 studentów odebrało zaświadczenia o ukończeniu kursu języka polskiego prowadzonego w ramach programu NAWA Narodowa Agencja Wymiany Akademickiej „Solidarni z Ukrainą”. Kurs był realizowany przez Wydział Humanistyczny Uniwersytetu Szczecińskiego.

W uroczystości, która odbyła się w sali Senatu Uniwersytetu Szczecińskiego, wzięli udział: dr hab. Renata Podgórzańska, prof. US, Prorektor ds. Kształcenia US, dr hab. Krzysztof Nerlicki, prof. US, Dziekan Wydziału Humanistycznego US oraz prowadzący zajęcia: dr Agnieszka Szlachta i dr Krzysztof Flasiński. Spotkanie uświetnił występ muzyczny studentów: Mykyty Shcherbanenko i Marii Savrytskiej.

Do projektu przyjęto studentów, którzy w roku akademickim 2021/2022 studiowali na ukraińskich uczelniach m.in.: prawo, informatykę, stomatologię, budownictwo i inżynierię lądową, mechanikę stosowaną, dziennikarstwo, filologię romańską, kinematografię czy śpiew solowy. Będą kontynuowali w Polsce studia rozpoczęte na uczelniach m.in. w Kijowie, Charkowie, Lwowie, Odessie, Dnieprze, Zaporożu i Żytomierzu.

Zajęcia odbywały się od początku lipca w dwóch grupach, z których każda zrealizowała 60 godzin zajęć dydaktycznych.

Zachęcamy do obejrzenia relacji z wydarzenia:

Autorstwo zdjęć: Filip Kacalski / Uniwersytet Szczeciński
Produkcja materiału video: Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US