Zmieniamy się dla Was! Rewolucja w NiUS Radiu

Niedawno wspólnie świętowaliśmy pierwsze urodziny NiUS Radia. Nie spoczywamy jednak na laurach i cały czas modernizujemy nasze studio, by prezentować Wam program najwyższej jakości: i merytorycznie, i technologicznie.

Od 19 grudnia 2022 roku oficjalnie działa reżyserka, a w studiu pojawiały się dwie stacjonarne kamery oraz nowy stół. Wewnątrz są też nowe maty wygłuszające i pianki akustyczne. To oznacza, że już niedługo będziecie mogli nas nie tylko słuchać (na portalu www.niusradio.pl i dzięki aplikacjom na urządzenia mobilne), ale także oglądać.

Jak zapewnia dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego, pierwsze produkcje zespołu NiUS Radia w formie audio-video powstaną jeszcze w tym roku.

Gruntowną modernizację przechodzi również pracownia telewizyjna, w której odbywają się testy kamerowe i realizacyjne. W pierwszym kwartale 2023 roku uruchomiona zostanie telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego.

W studiu tv odbyły się już pierwsze nagrania, m.in. kolęd w wykonaniu Chóru Uniwersytetu. Można ich posłuchać na stronie www.usz.edu.pl i na uniwersyteckim YT. Wraz z życzeniami chórzystek i chórzystów zostaną opublikowane na stronie wykonawcy, czyli Chóru, którym dyryguje prof. Anna Tarnowska.

W studiu trwają próby kamerowe przed oficjalną inauguracją i kolejnymi realizacjami telewizyjnymi.

W zmodernizowanej pracowni odbywają się zajęcia i warsztaty  studentów Wydziału Humanistycznego i Wydziału Nauk Społecznych.