Adam Jamróz IDOLEM ŚRODOWISKA, NiUS Radio na 2. miejscu w kategorii MEDIA!

Adam Jamróz IDOLEM ŚRODOWISKA, NiUS Radio na drugim miejscu w kategorii MEDIA!

Zakończyło się głosowanie w konkursie organizowanym przez fundacje Szansa dla Niewidomych.

Adam Jamróz zdobył 777 głosów i wygrał w swojej kategorii. NiUS Radio, na które oddano 602 głosy, uplasowało się na drugim miejscu, wyprzedzając m.in. Polskie Radio Kielce, Polskie Radio Białystok czy Radio Opole.

Zwyciężyła Kamila Wilczyńska z TVP 3 Gorzów Wielkopolski, uzyskując 746 głosów. Laureaci zostaną ogłoszeni podczas ogólnopolskiej konferencji REHA FOR THE BLIND IN POLAND w Warszawie, które odbędzie się w dniach 22-25 maja.

NiUS Radio stwarza warunki do wszechstronnego rozwoju studentów i doktorantów o znacznym stopniu niepełnosprawności. To miejsce odbywania praktyk i staży realizowanych pod okiem doświadczonych dziennikarzy.

Szansę na realizację zawodowych ambicji mają tu również osoby niewidzące i niedowidzące. Jedną z nich jest Adam Jamróz, który – jako etatowy pracownik radia – dowodzi, że żadna niepełnosprawność (jest osobą niewidomą) nie jest przeszkodą w realizacji marzeń. W NiUS Radiu przygotowuje relacje i wywiady na temat dysfunkcji wzroku osób słabowidzących oraz barier doświadczanych przez osoby niewidome i słabowidzące (cykl: „Nie widzę przeszkód” i video-podcast „Robię to w ciemno”). Przybliża również działalność fundacji, stowarzyszeń i podmiotów zajmujących się problematyką osób niepełnosprawnych.

„Adam jest naszym idolem na co dzień i uwielbiamy z nim pracować. Cieszymy się niezmiernie, że został IDOLEM ŚRODOWISKA w głosowaniu ogólnopolskim. Jego determinacja, zaangażowanie i profesjonalizm motywują nas do ciągłego podnoszenie poprzeczki” – mówi dr Konrad Wojtyła, dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności.

„Uczymy się od siebie nawzajem, a fakt, że Adam 'nie widzi przeszkód’ jest inspirujący dla całego zespołu. Wspólnie robimy dobre radio pokazując, że tak niewiele potrzeba, by aktywizować zaowodowo osoby niepełnosprawne. Uniwerystet Szczeciński jest uczelnią nowoczesną i otwartą. Każdy znajdzie tu dla siebie miejsce i może się realizować” – dodaje dr Wojtyła.

Dziękujemy za Wasze wsparcie i wszystkie oddane głosy na Adama Jamroza i NiUS Radio!