MaximUS Dostępności – szkolenie dla pracowników US

MaximUS Dostępności to projekt, w ramach którego odbywa się cykl szkoleń dla pracowników administracyjnych, dydaktycznych oraz kadry zarządzającej Uniwersytetu Szczecińskiego. Warsztaty mają na celu zwiększanie świadomości osób pracujących z osobami z różnymi niepełnosprawnościami.

7 października 2022 roku odbyło się szkolenie świadomościowe, w którym również brali udział dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności dr Konrad Wojtyła oraz koordynatorka naszej pracowni mgr Paulina Zaremba. Uczestnicy mieli okazję zapoznać się z rodzajami niepełnosprawnści fizycznych oraz umysłowych, zdobyć wiedzę na temat postępowania w określonych sytuacjach i sprawdzić, poprzez symulacje, jak funkcjonują osoby niewidome, niesłyszące lub niepełnosprawne ruchowo. Dzięki szkoleniu pracownicy uniwersyteccy mogli zrozumieć z czym mierzą się osoby z dysfunkcjami oraz dowiedzieć się w jaki sposób można pomagać im w pokonywaniu barier.

Projekt otrzymał dofinansowanie Narodowego Centrum Badań i Rozwoju w ramach drugiej edycji konkursu „Uczelnia dostępna”, realizowany jest przez Uniwersytet Szczeciński w partnerstwie ze stowarzszeniem Twoje Nowe Możliwości.
Z prowadzącymi szkolenie; Katarzyną Wronowską-Białecką oraz Emilią Przytomską rozmawiała Paulina Zaremba.