Adam Jamróz i NiUS Radio w „Teleexpressie” i TVP Szczecin

„Chcę chwytać wszystkiego, czego mogę się chwycić. Chcę podejmować takie wyzwania, jakie mogę podjąć i po prostu, nawet jeśli coś miałoby się nie udać, to chcę próbować. Nie widzę przeszkód dosłownie i w przenośni” – to oświadczenie z dużym dystansem w Światowym Dniu Braille’a złożył nasz redakcyjny kolega Adam Jamróz.

Materiał pokazujący jego pracę w NiUS Radiu został zaprezentowany w „Teleexpressie”, który – po 7,5 rocznej przerwie – poprowadził Maciej Orłoś. Adam skierował w programie przesłanie do wszystkich osób z niepełnosprawnościami: chociaż czasami trzeba przejść długą drogę to warto podążać za marzeniami!

Światowy Dzień Braille’a, ustanowiony z inicjatywy ONZ obchodzimy 4 stycznia w rocznicę urodzin twórcy tego pisma − Louisa Braille’a. Opracowany przez niego alfabet pomaga osobom z dysfunkcją narządu wzroku czytać, uczyć się i poruszać we współczesnym świecie.

Dłuższy materiał o Adamie Jamrozie i NiUS Radiu autorstwa Karoliny Skiby zaprezentowała też „Kronika” w TVP3 Szczecin.

Adam Jamróz związany jest z NiUS Radiem niemalże od początku działalności stacji. Przygotowuje serwisy sportowe, jest także autorem audycji: „W biegu historii”, „Parastory” i „Nie widzę przeszkód”. Wraz z dr hab. Ireną Ramik-Mażewską, prof. US oraz Dziekanem Wydziału Nauk Społecznych prowadzi też program „Pokręcone widoki”.

„Adam lubi powtarzać, że wszystko robi w ciemno i że żadna przeszkoda nie staje mu na przeszkodzie” – mówi dr Konrad Wojtyła, dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności, w którego strukturach działa rozgłośnnia.

„Ta deklaracja pokazuje dystans, jaki Adam ma do świata i swojej niepełnosprawności, ale przede wszystkim jest lekcją dla nas: nie bazujmy na streotypach i nie bójmy się pracować z osobami z dysfunkcjami. One chcą realizować swoje zawodowe marzenia. Adam pokazuje, że – mimo barier – można być profesjonalnym dziennikarzem i realizować swoje pasje. Nierzadko, to on motywuje nas do cieżkiej pracy. Jesteśmy dumni, że jest w naszym zespole. Uniwersytet Szczeciński jest uczelnią otwartą i nowoczesną” – dodał dr Konrad Wojtyła.

Źródło: niusradio.pl