CEMiI i Narodowy Związek Dziennikarzy Ukrainy – podpisano list intencyjny o współpracy

Ogólna poprawa jakości edukacji medialnej, wymiana wiedzy i doświadczeń w celu wzmacniania roli dziennikarstwa obywatelskiego w Polsce i na Ukrainie oraz realizacja wspólnych projektów medialnych i inicjatyw zgodnych z nowoczesnymi standardami i technologiami komunikacji – to najważniejsze punkty podpisanego dziś listu intencyjnego o współpracy między Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności a Narodowym Związkiem Dziennikarzy Ukrainy.

Strony zadeklarowały również chęć organizowania – w formie stacjonarnej lub hybrydowej – wydarzeń o charakterze medialnym i naukowym, w tym warsztatów, seminariów i konferencji oraz promowania dokonań studentów, nauczycieli akademickich i dziennikarzy, udostępniając swoje platformy internetowe i materiały, do których posiadają prawa.

We wspólnych inicjatywach będą brać udział znani ukraińscy dziennikarze, którzy wspierają rozwój demokracji na Ukrainie i obiektywnie relacjonują przebieg rosyjsko-ukraińskiej wojny.

W uroczystości, która odbyła się w studiu Uniwizji – telewizji Uniwersytetu Szczecińskiego udział wzięli:

• prof. dr hab. Waldemar Tarczyński – JM Rektor Uniwersytetu Szczecińskiego,
  • Lina Kuszcz – Pierwszy sekretarz Narodowego Związku Dziennikarzy Ukrainy,
  • dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US,
  • dr Mirosława Rudyk (NiUS Radio),
  • dr Natalia Wojtowycz – koordynatorka NZDU.

Specjalną wypowiedź przesłał Sergij Tomilenko – Prezes Narodowego Związku Dziennikarzy Ukrainy.

To już kolejny ważny partner Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności. W październiku 2023 roku jednostka podpisała list intencyjny o współpracy z Wydziałem Dziennikarstwa Narodowego Uniwersytetu Lwowskiego im. Iwana Franki.