Inauguracja UNIWizji i urodziny NiUS Radia w „Przeglądzie Uniwersyteckim”

Ukazał się najnowszy „Przegląd Uniwersytecki”, którego tematem przewodnim jest pomoc. Numer otwiera rozmowa pt. „Rok wojny” stanowiąca zapis ze spotkania podsumowującego działania Uniwersytetu Szczecińskiego związane z pomocą obywatelom Ukrainy.

Z tematem powiązany jest tekst prof. Krzysztofa Kowalczyka pt. „Walka w obronie wartości cywilizacji zachodniej”. Zagadnienie pomocy psychologicznej dla osób z doświadczeniem migracji zostało przedstawione w rozmowie z dr Marzeną Piłat. W kolejnych artykułach zaprezentowano różne formy pomocy, jaką nieśli uchodźcom pracownicy i studenci Uczelni.

Wraz z dr Agnieszką Szlachtą – redaktorką naczelną „Przeglądu Uniwersyteckiego” zapraszamy do lektury tekstów o prawie rzymskim (prof. Maciej Jońca), stanie ekologicznym Odry (prof. Robert Czerniawski) oraz współpracy w nauce i edukacji historycznej Nadodrza i strefy bałtyckiej (dr Paweł Migdalski). O nietypowym znalezisku na dnie Regalicy piszą dr Piotr Maliński, mgr Robert Michalak oraz mgr inż. Paweł Mikołajewski).

W numerze znajdziecie również obszerną relację z 1. urodzin NiUS Radia i sprawozdanie z dotychczasowej działalności rozgłośni Uniwersytetu Szczecińskiego, a także tekst poświęcony inauguracji studia telewizyjnego.

– „Jestem bardzo dumna, że NiUS Radio tak szybko się rozwija” – mówi mgr Paulina Zaremba, koordynator pracowni radiowej. „Jest to zasługa przede wszystkim zespołowej pracy, pasji i zaangażowania. Rozgłośnia z pewnością nie wyglądałaby tak po ponad roku działalności, gdyby nie doświadczenie, zaangażowanie i wsparcie dra Konrada Wojtyły – dyrektora Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności, którego integralną częścią jest NiUS Radio. Serdeczne podziękowania chcę także skierować do całego Kolegium Rektorskiego US, które nigdy nam nie odmawia i pomaga rozwijać się nam, a także pracownikom i współpracownikom naszej rozgłośni i społeczności akademickiej. Będziemy starać się z całych sił, by wciąż was zaskakiwać” – zapewnia mgr Paulina Zaremba.

Najnowszy numer czasopisma dostępny jest pod linkiem: https://przeglad.usz.edu.pl/