UNIWIZJA jest najlepsza w Polsce!

W konkursie „Laury Uniwersyteckie 2023” w kategorii „Media Studenckie” tytuł najlepszej inicjatywy w Polsce otrzymała UNIWIZJA – telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego. Przedstawiciele siedmiu zwycięskich projektów odebrali statuetki i listy gratulacyjne z rąk JM Rektora Uniwersytetu Szczecińskiego – prof. dra hab. Waldemara Tarczyńskiego podczas posiedzenia Senatu. W imieniu UNIWIZJI gratulacje odebrała red. Beata Mikołajewska-Wieczorek.

Przypominamy, że nasza uczelnia triumfowała we wszystkich siedmiu nominowanych kategoriach. Wyróżnione inicjatywy podczas posiedzenia Senatu reprezentowali:

• Projekt Społeczny, „Spacerek na Uniwerek” – Piotr Zaremba, Przewodniczący Samorządu Studenckiego US,
  • Projekt Kulturalny, „Szczecin Wita Studentów” – Piotr Zaremba, Przewodniczący Samorządu Studenckiego US,
  • Uniwersytet Otwarty, „Uniwersytecki Zespół Wsparcia i Rozwoju Studentów” – dr hab. Katarzyna Kotarska, prof. US, Prorektor ds. Studenckich,
  • Projekt Naukowy, „Akademia Umiejętności Prawniczych” – dr Ewa Jędrzejewska, Koordynator Projektu Akademia Umiejętności Prawniczych US,
  • Projekt Ekologiczny, „Zielone Osiedle Akademickie” – Martyna Czerepaniak, Przewodnicząca Rady Osiedla Akademickiego US,
  • Rozwój Kompetencji Studentów, „Personal Branding Week” – Jagoda Jabłońska, Przewodnicząca Komisji ds. Komunikacji Samorządu Studenckiego US,
  • Media Studenckie, „UNIWIZJA” – Beata Mikołajewska-Wieczorek, Z-ca Dyrektora CEMiI ds. Telewizji.

„Laury Uniwersyteckie” to inicjatywa Forum Uniwersytetów Polskich, która ma na celu wyróżnienie osób i instytucji wspierających działania studentów i promujących idee uniwersyteckie.

UNIWIZJA funkcjonuje w ramach Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US pod kierownictwem dr Konrada Wojtyły.