NiUS Radio rusza z nową ramówką!

9 października 2023 roku najlepsza akademicka rozgłośnia radiowa na Pomorzu Zachodnim uruchamia nową ramówkę. Od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 na słuchaczy czekać będą ciekawe rozmowy, wiadomości sportowe i kulturalne, podcasty, a także dużo dobrej muzyki.

Nowością jest nowa oprawa dźwiękowa. Nasza stacja wzbogaciła się o jingle i podkłady do wiadomości, rozmów oraz wejść prezenterskich. Wydłużyliśmy też pasma prezenterskie. Już od najbliższego poniedziałku każdy dzień na antenie będzie rozpoczynał Błażej Szymański w programie „Pobudka z NiUS Radiem”. W trakcie audycji nie zabraknie ważnych informacji z życia Uczelni i regionu, a także „Rozmowy Dnia”. W studiu NiUS Radia będziemy gościć osoby związane z Uniwersytetem Szczecińskim, naukowcami, studentami, przedstawicielami biznesu i artystami. Usłyszycie również rozmowy z władzami naszego Uniwersytetu prowadzone przez dyrektora Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności dra Konrada Wojtyłę. Gospodarzami audycji są niezmiennie wykładowcy naszej Uczelni: dr hab. Adam Stecyk, prof. US, dr hab. Sławomir Franek, prof. US, dr Katarzyna Kazojć. A już niebawem swój program poprowadzi Dziekan Wydziału Nauk Społecznych dr hab. Irena Ramik-Mażewska, prof. US.

O godzinie 10:00 „antenę przejmie” Mateusz Iżakowski, który poprowadzi „Dzień Dobry Uniwerek!” i „Popołudnie z NiUS Radiem”. W trakcie programów nie zabraknie dobrej muzyki i informacji. Codziennie w samo południe będziemy serwować coś innego! W poniedziałki usłyszycie podcast realizowany przez Komendę Miejską Policji w Szczecinie, we wtorki i piątki Serwis Sportowy przygotowywany przez Adama Jamroza, w środy Wiadomości NiUS Radia, w których prezentujemy najważniejsze wydarzenia na Uniwersytecie Szczecińskim, a w czwartki Wiadomości Kulturalne z zapowiedziami ciekawych wydarzeń, które zaprezentuje Paulina Zaremba.
Bez zmian pozostają inne pozycje w naszej ramówce. Od poniedziałku do piątku o godzinie 20:00 usłyszycie „Ciężkie Brzmienia” Błażeja Szymańskiego. W poniedziałki o godzinie 18:00 Adam Jamróz zaprezentuje kolejne odcinki swojego programu „Nie widzę przeszkód”, we wtorki „W biegu historii”, a w piątki „Parastory”. Weekend to czas odpoczynku – chcemy Wam w tym pomóc… Dlatego proponujemy „Weekend Grania bez Gadania”!
A co się zmieni muzycznie? Oczywiście stawiamy na dobrze sprawdzone najnowsze hity z polskich i światowych list przebojów przeplatane utworami z lat 80., 90. i 2000.
NiUS Radio to internetowa rozgłośnia Uniwersytetu Szczecińskiego działająca w ramach Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności od 6 grudnia 2021. Integralnym elementem jest portal www.niusradio.pl, gdzie znajdziecie m.in. bibliotekę multimediów oraz archiwum najciekawszych audycji i podcastów. NiUS Radia można słuchać na kilka sposobów: wchodząc na stronę www.niusradio.pl lub pobierając darmową aplikację na urządzenia mobilne z systemami Android i iOS.