Potrójna premiera w UNIWIZJI! Start strony internetowej, kanału YT i nowego cyklu

18 września 2023 r. UNIWIZJA – telewizja Uniwersytetu Szczecińskiego uruchomiła własny portal internetowy i kanał YouTube. Obejrzą tam Państwo premierowy odcinek „Nauki w druku”, nowego cyklu UNIWIZJI. Strona dostępna jest pod adresem https://uniwizja.usz.edu.pl.
Na stronie obejrzą Państwo relacje filmowe z życia Uczelni oraz najnowsze programy. Przeczytają Państwo aktualności dotyczące pracy zespołu telewizyjnego. Poznają Państwo ludzi tworzących zespół UNIWIZJI, czyli: dziennikarzy, operatorów, montażystów oraz redakcję studencką.
Pierwszą produkcją studyjno-filmową jest cykl „Nauka w druku”. Program prezentuje najnowsze publikacje Wydawnictwa Naukowego Uniwersytetu Szczecińskiego. Autorka i prowadząca red. Małgorzata Gwiazda-Elmerych rozmawia z pracownikami Uczelni o prowadzonych przez nich badaniach i dokonaniach naukowych. Kolejny odcinek za dwa tygodnie.

Od 27 stycznia 2023 r. UNIWIZJA działa w strukturach Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US. Wcześniej 6 grudnia 2021 r. oficjalnie zainaugurowano działalność NiUS Radia.