Posiedzenie Rady Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US

5 lipca 2023 roku na wniosek Przewodniczącego — prof. dra hab. inż. Kesry Nermenda odbyło się posiedzenie Rady Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego, na której podsumowano rok akademicki 2022/2023. Dr Konrad Wojtyła — dyrektor CEMiI przedstawił sprawozdanie z działalności jednostki z uwzględnieniem najważniejszych inicjatyw i sukcesów.

Jak podkreślił dr Konrad Wojtyła: „Wszystkie działania realizowane w Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności US mają jasno określone cele zdefiniowane w czterech obszarach: promocja, kształcenie, nauka, komercjalizacja. W każdym z tych obszarów odnotowano znaczący postęp”.

Jak dodał: „zrealizowano szereg zadań, w tym te najbardziej czasochłonne i kosztochłonne: zakończono niezbędne inwestycje oraz zapewniono nowoczesne wyposażenie zarówno dla potrzeb dydaktycznych, jak działalności medialnej. Dzięki przychylności władz Uniwersytetu Szczecińskiego zakupiliśmy wysokiej klasy sprzęt audio i video oraz wyposażyliśmy w pełni studio radiowe i telewizyjne. Nasza praca została doceniona zarówno przez społeczność akademicka, jak też gremia ogólnopolskie”.

Działania NiUS Radia zostały docenione m.in. przez Fundację “Szansa dla niewidomych”. Rozgłośnia zwyciężyła w konkursie „Idol” (kategoria MEDIA) w Zachodniopomorskiem, a w skali kraju zajęła drugie miejsce. Z kolei
nasz pracownik Adam Jamróz został „Idolem Środowiska” w Polsce. W październiku 2022 roku NiUS Radio – po niespełna roku działalności – znalazło się w finałowej „trójce” najlepszych mediów akademickich obok „Radia Meteor” (Uniwersytet Adama Mickiewicza w Poznaniu) i „Uniwerek.TV” (Uniwersytet Warszawski) w ogólnokrajowym konkursie o „Laur Uniwersytecki”. Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności – w konkursie Stowarzyszenia PR i Promocji Uczelni Polskich „PRom” – rywalizowało w kategorii „Uczelniane media” i znalazło się na podium obok Uniwersytetu Śląskiego i Uniwersytetu w Białymstoku.

Red. Beata Mikołajewska-Wieczorek – z-ca dyrektora CEMiI ds. Telewizji przypomniała o najważniejszych produkcjach i realizacjach oraz opowiedziała o wyzwaniach, które stoją przed UNIWIZJĄ.

„Wśród ważniejszych produkcji warto wymienić: relację „live” z Absolutorium Ogólnouczelnianego 2023 oraz ze „Święta Uniwersytetu Szczecińskiego” w Alei Kwiatowej. „Ponadto — dodała red. Mikołajewska-Wieczorek — warto przypomnieć reportaż o Chórze
Uniwersytetu Szczecińskiego; materiał filmowy w dwóch wersjach językowych o Muzeum Olimpizmu prezentowany w Atenach na spotkaniu przedstawicieli Komitetów Olimpijskich, realizację teledysków kolęd na Święta Bożego Narodzenia, spoty promujące anglojęzyczne kierunki studiów, czy filmy promujące projekty zgłoszone w ramach SBO — Piastów Chill Garden oraz Piastów Music Festival. Przed nami kolejne wyzwanie, jakim będzie relacja „na żywo” z wydarzenia „Spacerek na Uniwerek”, w którym wezmą udział wszystkie szczecińskie uczelnie”.

Trwają też prace nad ramówką UNIWIZJI. W jej skład wchodzić będą autorskie programy informacyjne i publicystyczne: rozmowy w studiu, debaty, wykłady czy kampanie informacyjno-promocyjne”

W posiedzeniu Rady udział wzięli ponadto: dr hab. Paulina Niedźwiedzka-Rystwej, prof. US — Sekretarz Rady CEMiI oraz członkowie: Wawrzyniec Szwaja i Małgorzata Frymus.