Spotkanie grupy roboczej CEMiI z Wydziałem Dziennikarstwa Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki

23 listopada 2023 roku odbyło się spotkanie grupy roboczej ds. współpracy organizacyjnej Wydziału Dziennikarstwa Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego im. Iwana Franki oraz Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego. Strony omówiły kierunki przyszłej współpracy, m.in. dzielenie się treściami medialnymi w formatach audio i video, dzielenie się doświadczeniem w nauczaniu dziennikarstwa praktycznego oraz organizacji pracy.

W spotkaniu (online) udział wzięli:

• Prodziekan Wydziału Dziennikarstwa – doc. Andrij Jacenko,
  • Kierownik Katedry Teorii i Praktyki Dziennikarstwa – doc. Marjan Łozynskyj,
  • Kierownik Katedry Radia i Telewizji – doc. Paraska Dworianyn,
  • Kierownik Katedry Prasy Ukraińskiej – doc. Igor Pasławskyj,
  • Pracownicy Katedry Teorii i Praktyki Dziennikarstwa doc. Igor Sklenar, doc. Natalia Wojtowycz
  • dr Konrad Wojtyła – dyrektor Centrum Edukacji Medialnej i Interaktywności Uniwersytetu Szczecińskiego oraz dr Mirosława Rudyk i dr Agnieszka Szlachta.

Trwają prace nad przygotowaniem umowy ramowej o współpracy między jednostkami. 10 października 2023 roku strony podpisały list intencyjny. Wśród najważniejszych punktów znalazły się: rozwój mediów uniwersyteckich, promocja oferty edukacyjnej i działalności dziennikarskiej oraz tworzenie wspólnych inicjatyw zgodnych ze standardami komunikacji, które mają służyć wzmacnianiu postaw etycznych wśród studentów, doktorantów i pracowników obu uczelni.

Kolejne spotkanie odbędzie się w grudniu.